Описание
Брейк-данс (англ. Breakdance - «ламаний танець») - вид «танцю в колі», суто танцювальне відгалуження в хип-хоп культурі. Для його позначення також використовуються слова (деякі увійшли в молодіжний сленг) «брейкінг», «Рокінг» (первинна назва брейк-дансу), «бі-боїнг» (від b-boy - хлопець, виконуючий брейк, але, можливо, і від африканського слова boioing - танець, що складається з стрибків). Виник наприкінці 1950-х років в Нью-Йорку як явище молодіжної «культури вулиць» у кварталах іммігрантів. За даними дослідників хіп-хоп культури, в кінці 1960-х років брейк-данс існував ще у вигляді двох самостійних танців - лос-анджелеської пантоміми («верхній брейк», boogie), що йшла від негритянської традиції, і нью-йоркського акробатичного стилю ( «нижній брейк» латиноамериканського походження, власне breaking).
Нижній брейкінг вимагає не лише навичок, але і хорошою фізично-акрабатіческой підготовки. Його складовими частинами є: top або up rock, footwork ("робота ніг"), spining moves або power moves (силові елементи) і, нарешті freeze (фіксація положення тіла, freeze - "замерзнути"). Фізичні навантаження у верхньому брейкинга, набагато нижче. Верхній брейк включає в себе Electric Boogie, Pop Locking (Ближче до класичного дискотечному танцю, але з різкими, оригінальними фиксациями, рук, ніг, всього тулуба; народилося пов напрямок в Каліфорнії), Robot, KingTat. Для розвитку верху брейк-дансу дуже багато зробила танцювальна команда "Electric Boogaloo".
Популярність брейк-данс набув після того, як в 1969 р. співак Джеймс Браун супроводжував хіт «Get on the Good Foot» виконанням на сцені нових танцювальних елементів. Це дало імпульс для появи на початку 1970-х років молодіжних груп, які виконували танець «Good Foot» (від назви хіта Дж. Брауна). Танець з'єднував воєдино різні за походженням елементи брейк-дансу: «тикинг» (tiсking - «цокання») - переривчасте танцювальний рух, коли тіло фіксується в різних положеннях; «вейвінг» (wave - «хвиля»), при якому тіло вигинається хвилеподібно; «локінга» (locking - «гальмування») - трансформація бугі-фортелів і т. д. У брейк-данс, що виконується на дискотеках, утвердився стиль «робот», який мав своїм джерелом лос-анджелеський бугі. Поширення нового танцювального стилю безпосередньо було пов'язано з активністю молодіжних груп і зі згаданим вже поділом території великих міст на зони, що контролювалися командами брейкерів. Конкуренція груп породжувала ускладнення брейка як танцю і його зростаюче значення як цінності в молодіжному середовищі. У цій частині брейк-данс став компенсаторним засобом агресивності підлітків («танцювальні битви»: один з лідерів хіп-хопу Afrika Bambaataa запропонував вуличним молодіжним групам «розбиратися не стовбурами, а танцями: хто станцював гірше, той програв»).
У 1980-і роки в брейку посилюється інновація в області руху (збільшення в ньому акробатичних елементів та рухів з східних єдиноборств) - багато в чому під впливом латинос. Бі-бій по кличці Крейзі Легз ввів в брейк обертальні елементи: windmill, headspin, turtle, backspins та ін Цей технічно складний танець привернув увагу ЗМІ. Поява фільму «Flashdance» (1983) за участю команди RSC, відеокліпів і фільмів з цією та іншими командами мало вирішальне значення для перетворення брейку в світову молодіжну моду і масштабний комерційний проект. З 1987 р. хвиля популярності брейку в комерційних проектах пішла на спад. У молодіжному середовищі він продовжує займати певне місце.История паркура напрямую связана с таким именем, как Дэвид Бэль. Дэвид был обычным мальчиком, родившимся в Нормандии и выросшим во Франции, однако ему очень повезло с дедушкой, который был военным, а после героическим пожарником. Дедушка воспитывал внука в духе смелости, мужественности, смелости героизма. Дэвид рос совершенно бесстрашным парнем, об этом знала вся улица, маленького норманнского городка. Как и у любого мальчишки его возраста, у Дэйва было много друзей. Происхождение термина
Этот